Jste nadšenci do přírody tělem i duší, nenecháte si nikdy utéct příležitost vyrazit na vysokorskou túru, slézáte jednu skálu za druhou, holdujete běžkám i sjezdovkám a obecně byste nejraději venku celoročně bydleli? Tak to potřebujete oblečení, které s vámi v náročných podmínkách bude držet krok. Nanomembránové outdoorové bundy a kalhoty od české značky Faramugo vás udrží v suchu, teple a pohodlí třeba i v polárním počasí.

Ušité pro člověka, ne pro lidi

Když někdo dělá věci s vášní a poctivě, je to znát. A Faramugo je toho zářným příkladem. Sám zakladatel a majitel firmy Vladimír Bureš je nadšený sportovec, horolezec a turista, kterému chybělo funkční oblečení na podle jeho představ. A tak si prostě za přispění své manželky začal ručně vyrábět svoje vlastní! Od roku 2013 si říkají Faramugo a v jejich luhačovické dílně jim pod rukama vzniká outdoorové oblečení, které sami vyzkoušeli při svých výstupech v Alpách, na Pamíru nebo na Altaji.

Pokud před masovou výrobou dáváte přednost osobnějšímu přístupu, pak jste na správné adrese. Jak sami říkají, šijí oblečení pro člověka, ne pro lidi. V české dílně, na českých šicích strojích a z českých materiálů vám jeden ze svých modelů bund nebo kalhot upraví přímo na míru. A nadto vám k němu nabídnou tříletou záruku a servis, včetně všech oprav a úprav. Sami uznejte, že tohle vám žádný z velkých výrobců, kteří své oblečení většinou vyrábí v Číně, či v rozvojových zemích, prostě nenabídne.

Materiály první světové skupiny 

Nenechte se ale zmýlit. V případě Faramuga nejde jen o značku jen lokálního významu. Jako první na světě totiž začali šít z tkanin vybavených nanomembránou. A používají k tomu (jak jinak) český materiál Nanomebrane ze Svitav. A proč bundu s nanomembránou potřebujete?

  • Její paropropustnost nemá konkurenci: pot se vypaří ven, uvnitř vám zůstane sucho a teplo.
  • Je 100% větruodolná: neprofoukne ani při vánici.
  • Pyšní se nejvyššími hodnotami vodního sloupce: je voděodolná a vodoodpudivá.
  • Je oleofobní: odpuzuje olejovité látky, třeba špínu
  • Je pružná, měkká a lehká: bude se vám pohodlně nosit.
  • dlouhou životnost i při častém používání: vydrží nápor mnoha zimních sezón.
  • Při její výrobě se myslelo na udržitelnost a zdravotní nezávadnost.

Faramugo impregnuje jedině ekologicky

Co může být při výrobě outdoorového oblečení kamenem úrazu z hlediska životního prostředí? Jsou to perfluorované sloučeniny (PFC), které se v outdoorovém průmyslu často používají k impregnaci oblečení, ale třeba taky stanů. Při výrobě, praní a nošení oblečení z takto naimpregnované látky, se ale její miniaturní částice uvolňují nejen do okolního prostředí, vody a vzduchu, ale i do lidského těla. Podle současných vědeckých studií jsou právě tyto látky pro naše zdraví škodlivé a v přírodě téměř nerozložitelné.

Tak nějak by nedávalo rozum, aby milovníci přírody nosili oblečení, které ji ničí. Vůbec nejlepší je tedy poohlédnout se po takovém s ekologickou vodoodpudivou úpravou, které je „PFC free“. Outdoorové bundy a kalhoty Faramugo jsou právě takové: nepromoknou díky funkční nanomembráně, jejich materiály neobsahují žádné závadné chemikálie z řady PFC a jsou šetrné k životnímu prostředí,i ke zdraví člověka.

Promyšlené do poslední nitky

Osobní přístup, jako jednu z velkých výhod značky Faramugo, jsme už zmínili. Dali jsme proto hlavy dohromady a společně jsme vytvořili modely vychytané do nejmenších detailů, přesně podle přání vás, našich zákazníků. Bundy i kalhoty jsme dotáhli k dokonalosti vychytávkami, jako jsou smysluplně umístěné kapsy, kapuci, kterou přetáhnete přes helmu, zatřené zipy, nebo stahování, kterými si přizpůsobíte oblečení vlastním proporcím. 

Neměla by vám uniknout outdoorová bunda Dalbasho, kterou oblékají čeští polárníci na Mendelově vědecké polární stanici na Antarktidě. Máme ji v pánském i dámském provedení a užijete ji při jakékoliv sportovní venkovní aktivitě, reakreačních i náročnějších sportech. Výjimečné vlastnosti má i bunda Xabad z bavlny opatřené nanomebránou (při pohybu nešustí!). Sedne milovníkům hikingu, nebo třeba i rybářům, ale ani ve městě s ní ostudu neuděláte.

Bundu můžete doplnit funkčními kalhotami Surval 1L, které při správném vrstvení zvládnou i extrémní teplotní podmínky. Faramugo ale nekončí jen u bund a kalhot. Vyberete si od nich třeba i zimní ponožky, expediční návleky, nebo tříprsté rukavice, se kterými budete řidítka i brzdy kola či koloběžky ovládat bez nejmenších problémů.

Prohlédněte si celou naši nabídku outdoorového oblečení od Faramuga