Hlava, ruce, nohy v teple

V mrazivých a větrných dnech sahají po čepici či čelence i zarytí odpůrci pokrývek hlavy. Velký výběr těch funkčních a rychleschnoucích najdete třeba u značky Rituall. Důležité jsou i vhodné rukavice: i ty by měly chránit ruce před větrem a sněhem. Praktickou vychytávkou jsou tříprsté rukavice Faramugo, které oceníte hlavně při držení hůlek nebo manipulaci s telefonem.

Jen málokterý pocit je více nepříjemný, než chladno od nohou. A při zimních sportech to platí dvojnásob. Určitě se neobejdete bez teplých vysokých ponožek z funkčního materiálu. Termoponožky od firmy Nanosilver se zimním motivem s vločkami navíc obsahují antibakteriální stříbro. Ani ponožky se nemusíte bát vrstvit: pár tenkých ponožek, na které natáhnete jedny silnější, společně vytvoří ještě hřejivější izolační vrstvu. 

Kdo je připraven, není překvapen

Když přemýšlíte, co si obléct na běžky, nezapomínejte, že počasí může být nevyzpytatelné, hlavně na horách. Když vyrážíte na delší výběh k vrcholkům, vždy je dobré si s sebou do menšího sportovního batohu kromě energetické tyčinky přibalit nějakou tu vrstvu oblečení navíc. Oceníte to hlavně při zpáteční cestě, kdy vlhké funkční triko vyměníte za suché, navléknete ještě jedny ponožky, nebo pod bundu obléknete ještě praktickou hřejivou vestu.

Vzhůru do bíle stopy! Podívejte se na naši nabídku funkčního oblečení a objevte vychytané tříprsté rukavice.