Co Čech, to cyklista. Cyklistika se bezpochyby řadí mezi nejoblíbenější národní sport. Pryč jsou ty doby, kdy se na kole každý proháněl v džínách nebo teplácích. Naštěstí už většina aktivních bikerů ví, že za řídítka patří jedině cyklistické oblečení. Nejen že je pohodlné, plní mnohem zásadnější funkci — správně zvolené a vrstvené cyklo oblečení spolehlivě odvádí pot, v létě chladí a v zimě zahřeje.

Elektrokolo: cyklistika pro každého

Díky elektrokolům na sedlo dnes může vylézt téměř každý. Už nemusíte být super vytrénovaný sportovec, abyste si užili vyjížďky v pěkném terénu. Bez ohledu na vaši kondici nebo věk, elektrokolo vám dovolí užít si cyklistiku bez stresu, že něco nevyšlápnete, a hlavně bez bolesti. Nezapomínejte na to, že i na kolo s elektropohonem patří cyklistické oblečení.

Slunce, vítr, přízemní mrazík

Do pedálů můžete směle šlápnou za každého počasí a v každém ročním období, jen tomu musíte přizpůsobit svůj šatník. Každá fyzická aktivita vyžaduje i jistou dávku komfortu. Při vypětí se zkrátka potřebujete cítit dobře, nemělo by vás nikde nic tlačit, táhnout ani škrábat.

Abyste se na kole cítili dobře

Zvolit správné oblečení na kolo nemusí být velká věda, když se budete držet osvědčených zásad, kterým věří i profesionální jezdci.

Spodní prádlo na kolo spíš ne

Výkonnostní cyklisté se shodují na tom, že pod cyklokalhoty už nic nepatří. Ano, jsou pro jízdu „na ostro“. Proč? Cyklistické kalhoty mají speciální bezešvou vložku, díky které se vám měkce sedí, je antibakteriální a rychle odvádí pot. Spodní prádlo má tendence různě se shrnovat a také brání zmíněnému odvodu vlhkosti (hrozí opruzeniny!). Pokud se vám ostrá varianta nezdá, rozhodně si kupte funkční spodní prádlo (upnuté boxerky nebo kalhotky), ideálně bezešvé. Skvělou volbou je spodní prádlo z merino vlny.

První vrstva: funkční tričko

Při sportu a turistice je základním pravidlem vrstvení. Pod cyklodres si vždy oblékněte ještě první vrstvu — funkční tričko. Trika z funkčních materiálů spolehlivě odvádí pot pryč od těla a když zastavíte, neprochladnete, protože tělo bude suché. Jednou provždy zapomeňte na bavlnu, ta jen nasaje pot a pak bude celou cestu studit.

Na asfalt nebo do lesa?

Pro silniční cyklistiku volte spíš elastické a obepnuté cyklo oblečení. Má menší aerodynamický odpor a můžete na sebe při chladnějším počasí lehce obléknout více vrstev. Pokud preferujete jízdu v terénu na horských kolech, vyberete si spíš volnější oblečení.

Zrádnost jarní cyklistiky

Na jaro se každý biker těší. Slunce svítí, ale paprsky nemají ještě žádnou intenzitu. Stín v lese sráží teplotu o několik stupňů, často silně fouká. O aprílových přeháňkách ani nemluvě. Když už se nemůžete dočkat a chcete vyšlápnou, skvěle poslouží cyklistická vesta. Je lehoučká a malých rozměrů, když se oteplí, lehce ji strčíte do kapsy. Tepelný komfort zvýší i speciální cyklistické návleky na nohy a ruce.

Cyklistické oblečení větších rozměrů

Je dobře, že výrobci myslí i na větší velikosti cyklistického oblečení, aby si to svoje našel skutečně každý. Česká značka Nanosilver nabízí pánské i dámské cyklistické dresy až velikosti 3XL.Limity jsou jen ve vaší hlavě. Prozkoumejte nabídku kvalitního cyklo oblečení české výroby a vyrazte na elektrokole do přírody klidně hned.