Už dávno neplatí, že náročnější cyklovýlety jsou jen pro vysportované jedince, kteří oplývají excelentní fyzičkou. Užívat si pohledy na horské horizonty mezi řidítky horského kola dnes může opravdu každý. Poděkovat můžeme elektrokolům, která se mezi rekreačními cyklisty těší čím dál tím větší oblibě. Na cyklovýlet v sedle elektrokola vás oblečeme od hlavy až k patě.

Jak na kolo, tak na elektrokolo

Je úplně jedno, jestli se při šlapání do pedálů spoléháte jen a pouze na vlastní síly, nebo si místy dopomáháte elektrickým pohonem. Základem šatníku každého cyklisty jsou padnoucí cyklokalhoty s vložkou. Co se pohodlnosti týče, jízda s nimi nebo bez nich je sto a jedna. 

Správné cyklokalhoty mají…

  • Ergonomicky tvarovanou vložku, nejlépe s antibakteriální úpravou.
  • Pohodlný elastický anatomický střih, který vám bude sedět.
  • Ploché švy a nohavice zakončené silikonovým nebo gumových proužkem.

Vybrat dlouhé nebo krátké?

Rozdhodnutí necháváme na vás, můžeme říct jen tolik, že ve vašem sportovním šatníku najdou místo kratší i delší modely, záleží na sezóně. Dlouhé zateplené využijete na chladnější jarní nebo podzimní počasí. Ty krátké pak budou vaším nejlepším přítelem po celé léto.

Tápete ve výběru cyklokalhot? Právě pro vás jsme sepsali 5 rad, jak vybrat cyklokalhoty.

A co šle či sukně?

Cyklokalhoty se šlemi mají několik výhod: dobře sedí, nikde se neshrnují ani nesjíždí, a vyvýšený zadní díl navíc ochrání vaše záda před ofouknutím. A o cyklosukni s všitými šortkami jste už slyšeli? Parádní volba pro dámy, které ukazovat všem v okolí cyklistickou vložku na svém pozadí nepovažují za právě lichotivé.

TIP: Necítíte se na uplý model? Dámské cyklokalhotky s vložkou schováte pod jakékoliv kalhoty.

Dresy pro všechny velikostní kategorie 

Ať už jste malí nebo velcí, mladí nebo starší, elektrokola jsou opravdu pro každého. A to samé platí i o naší nabídce cyklistických dresů. Český výrobce Nanosilver vyrábí i dámské cyklistické dresy až do velikosti 3XL. Chladivý materiál rychle odvádí pot od těla a navíc obsahuje stříbro, které ničí bakterie a tím zabraňuje i nepříjemnému zápachu. Do horkých prázdninových teplot zkrátka ideál.

V cyklistickém od hlavy až k patě

Mysleli jste si, že helma je ta jediná pokrývka hlavy, kterou jako cyklista můžete mít? Omyl. Pod helmu schováte stylovou tenkou cyklistickou čepici, která zabrání stékání potu do čela, a navíc díky kšiltu nastavitelnému do dvou poloh i před ostrými slunečními paprsky.

Nezapomínejte ani na sportovní ponožky. Do cyklistických treter doporučujeme ty z funkčních materiálů, které dobře odvádí vlhkost. Nejlépe bezešvé, se zesílenou špičkou a patou a nápletem. Doporučujeme ponožky od námi ověřené značky Sensor, které užijete jak na cyklistiku i běžné nošení. Hned v několika barvách je pro vás máme ve výhodném 3-packu!

Podívejte se na nabídku funkčního cyklo oblečení vyrobeného v Česku.

Oblečeme příznivce šlapání i elektropohonu.