Faramugo je firma, která obléká horolezce pro ty nejnáročnější expedice, nicméně jejich sortimentem nepohrdne ani žádný "piknikový" turista, čundrák, fotograf, lehocyklista, koloběžkář nebo rybář. Vystihuje to jejich motto: 

My šijeme pro člověkakusově, na každého z násjiní šijí pro lidivelké série, masovku. To nikoho nemůže bavit.....

Faramugo nanomembrana cesky vyrobce

Faramugo znamená somálsky chobotnice, která ve firemním logu symbolizuje všestrannost a variabilitu, což jsou vlastnosti tohoto outdoorového oblečení, šitého v Luhačovicích. Nejenom, že toto oblečení poslouží dobrodruhům a cestovatelům, ale třeba i profesionálním záchranářům, hasičům, policistům a vojákům. Nejenom, že je šité hlavně z nanomembránových tkanin, testováno zakladateli firmy od Alp a pohoří nad 4000m, přes severní stěnu Grandes Jorasses, po asijské velehory nebo prvovýstupy na kopce Pamíru a Altaje.

Faramugo cesky vyrobce

Faramugo umí šít i na míru podle požadavků na velikost, barvu nebo individuální úpravy. Jak sami výstižně uvádějí, je to poctivá a neošizená ruční práce. Můžou se dokonce pochlubit světovým prvenstvím v použití nanomembránové tkaniny pro outdoor. Jejich oblečení je vyjímečné právě touto nanomembránou, vyvinutou v Liberci a vyráběnou ve Svitavách, která nemá konkurenci mj. v paropropustnosti. (až MVTR cca 110 000 g/m2/24 h). Člověk se tedy v bundě necítí jako ve skleníku.

faramugo bavlna s upravou Hydrofobic Extreme cesky vyrobce

Malý medailonek jednoho ze zakladelů firmy FARAMUGO Vladimíra Bureše, horolezce, vodáka, cestovatele a dobrodruha, který zrealizoval několik prvovýstupů na Altaj a v Pamíru, sjížděl divoké řeky Asie i Evropy, lezl v Alpách a řadě dalších pohoří. S manželou, která je vyučená v oboru, spojili koníčka s prací a začali šít outdoorové oblečení.


Patent z Liberce, výroba ve Svitavách, vše šité v Luhačovicích.

Nechceme šít perfektní výrobky, říkají ve Faramugo

Tato firma začínala pod značkou DAB již v 90. letech, a mezi jejich produkty patřilo péřové oblečení a spacáky, bundy nebo sedačky pro paragliding. V roce 2014 se vrací na trh pod jménem FARAMUGO. Rodina Burešových, která za těmito výrobky stojí, se skládá se sportovců jak se patří. Při svých aktivitách, jako je cyklistika, lezení po horách nebo létání na padáku, svoje oblečení na vlastní kůži testují a zdokonalují. Dle jejich slov nechtějí vyrábět perfektní produkty, protože by to znamenalo konec inovací a tvořivosti. Klíčem k tomu, aby výroba byla nadčasová, a aby firma měla budoucnost, je pracovat se změnou a reagovat na měnící se okolnosti.

Proč jsme si Faramugo vybrali do eshopu cesky-vyrobce.cz a proč si pořídit vybavení od nich?

  • Jsou to nadšenci, kteří vybavení do outdooru používají.
  • Jelikož v minulosti sami testovali výrobky jiných firem, mají cenné zkušenosti a možnost srovnání.
  • Ve své profesi jsou odborníci a mezi svoje zaměstnance si vybírají poctivé lidi.
  • Nevyrábí v Asii. Všechny výrobky vznikají od A do Z na Moravě, v Bílých Karpatech. 
  • Dokáží se přizpůsobit požadavkům zákazníka na velikost, kombinace barev apod. U výrobků nepodceňují detaily.
  • Před uvedením výrobku na trh jej osobně otestují až na hranice jeho limitů.
  • Jsou první, kdo začal šít z nanomembrány, která je úžasná ve svojí paropropustnosti.
  • Jsou šetrní k planetě, pokud to jde, opravují a přešívají (nejen) svoje výrobky, aby šly dále používat. Z toho logicky vyplývá, že poskytují doživotní servis.
  • Vítají inovace a nebrání se vašim přáním. Je to „váš český HOROKREJČÍ“.

Faramugo bunda cesky vyrobce

Odkaz: www.faramugo.cz