Na koloběžce se dá samozřejmě jezdit skoro v čemkoliv. Kratší projížďky zvládnete i v šortkách či letních šatech a teniskách. Pokud jste se ale do koloběhu ponořili trochu hlouběji, přece jen to bude chtít odpovídající vybavení. Sportovní nebo cestovní koloběh na delší vzdálenosti vám může zkazit špatný výběr oblečení. Poradíme vám, v čem budete sekat kilometry pohodlně, funkčně a stylově.

Bezpečnost na prvním místě i na koloběžce

S jízdou na koloběžce se to má stejně jako s jízdou na kole: samozřejmostí by měla být helma. Ta ale není jediný bezpečností prvek, na který byste měli myslet. Bezpečnost hraje roli i při výběru oblečení, důležité pravidlo tady zní: buďte vidět! A pokud si myslíte, že vaši zářivě žlutou či zelenou koloběžku nikdo nepřehlédne, jste trochu na omylu. Vaše tělo je největší částí v zorném poli ostatních účastníků silničního provozu. Proto při výběru oblečení na koloběžku nezapomínejte na reflexní prvky.

Tip: Nejbezpečnější barva při jízdě na silnici? Neonově žlutá!

Cyklodres není jen pro cyklisty

Na co cyklodres, když jedete na koloběžce?! V první řadě jsou to jeho funkční vlastnosti, rychle schne a odvádí pot od těla, takže vás udrží v suchu a teple i poté, co si pěkně máknete do kopce. Jeho další neocenitelná výhoda jsou i praktické kapsičky na zádech. Bez problémů do nich uschováte mobil, peněženku, klíče i energetickou tyčinku, a taky třeba menší pláštěnku, aniž byste museli svá záda zatěžovat batohem.

Bezvadný je třeba propracovaný anatomický dres našeho prověřeného výrobce Sensor z materiálu Coolmax. Je lehký a prodyšný a skvěle odvádí pot na povrch vlákna, kde rychle schne. Díky stříbru má antibakteriální vlastnosti a zabraňuje zápachu, taky zajistí ochranu před UV zářením, což v létě vážně oceníte. A co když předpověď hlásí chladnější frontu? Klíč je správné vrstvení. Pod dres oblečte funkční tričko a na dres sportovní bundu!

Dlouhé nebo krátké kalhoty?

Zatímco cyklodres je i pro koloběžkáře na pořadu dne, cyklokalhoty nejsou. Cyklistická vložka v nich by vám nebyla k užitku, ale spíš jen zavazela při odrážení. V závislosti na počasí volte dlouhé nebo krátké sportovní kalhoty nebo legíny. Dlouhé legíny Sensor Trail, které máme jak v dámské, tak pánské variantě, využijete kromě koloběhu i na klasický běh, turistiku, nebo jakýkoliv jiný sport.

Tip: Funkčnost je pro vás důležitá, ale v obtažených kalhotách se jako chlap necítíte? Chápeme. Zkuste šortky s všitými elasťáky!

Nejen pro koloběžkyně si značka Nanosilver připravila skvělou vychytávku: univerzální legínové kraťasy nebo tříčtvrťáky z materiálu, který obsahuje molekuly antibakteriálního stříbra. Na sportování všeho druhu v teplém letním počasí jsou jako dělané.

Boty? Názory se rozcházejí, ale…

V případě bot na koloběžku si budete muset vyšlápnout svou cestičku, každému zkrátka vyhovuje něco jiného. Jak už ale název sportu napovídá, v případě koloBĚHU vám můžeme doporučit volit právě boty běžecké. Pokud preferujete spíš jízdu po asfaltu, obujte silniční boty na běh. Pokud si ale užíváte spíš jízdu mimo silnici, a vydáváte se po lesních a polních cestách vyberte si trailové boty přizpůsobené na běh v terénu a nebo lehčí nízké turistické boty. Mají tvarovanou odolnější podrážku, což je při jízdě na koloběžce jasná výhoda a mnoha koloběžkářům se osvědčily. Obecně samozřejmě platí, že by boty měly být lehké a také vám musí dobře vám sedět. Nohy při koloběhu přece jen dostávají zabrat a proto vám výjezd na delší vzdálenosti v obyčejných keckách nedoporučujeme. A nezapomínejte ani na funkční ponožky. Třeba tyto lehké letní z merino vlny oceníte při všech sportovních aktivitách.


Podporujte lokální českou výrobu a vyberte si z nabídky dámského, pánského i dětského funkčního sportovního oblečení na koloběžku i kolo.