Jídlo na cesty dlouhodobě dělá vrásky mnoha outdoorovým nadšencům. Je to pochopitelné — s krosnou na zádech a kilometry v nohách počítáte každý gram. Takže konzervy, zavařeniny a pytlík brambor nepřicházejí v úvahu. Jak tedy v přírodě zajistit dostatečný přísun cenných a kvalitních živin? V dnešní době to díky moderním technologiím zpracování potravin naštěstí není žádný problém. Vydejte se s námi na cesty s bohatým menu na celý den.

Kila na prvním místě

Několikadenní trek po hřebenu a velká krosna na zádech. Ta toho však musí pojmout mnohem víc než jen pestré jídlo na každý den. Stan, spacák, karimatka, vařič, voda, náhradní oblečení. Na konzervy nezbývá ani místo, ani síla. Pokud se opravdu pohybujete mimo civilizaci a nemůžete si denně doplnit zásoby v místní sámošce nebo na horské chatě, musíte jídlo důkladně promyslet. Zabalte s sebou hlavně lehké pokrmy v praktických sáčcích. Na výběr máte ze sterilovaných nebo sušených jídel, která jsou jednak lehká, ale také neskutečně snadná na přípravu.

Outdoorové jídlo musí být rychlé

Venku není času nazbyt. Tma i bouřka umí přijít raz dva. A rozhodně nechcete trávit hodiny vařením „maminčiny“ bramboračky v kotlíku. Všude kolem sebe máte tolik důležitějších věci k objevování. Outdoorové vaření musí být snadné a rychlé. Takové, ke kterému nepotřebujete skoro žádné vybavení ani hromadu ingrediencí. A ani zkušenosti kuchaře. Naštěstí existují výrobci, kteří se o vaše vaření postarají za vás. Jejich mistři kuchyně dokáží připravit chutné jídlo z lokálních a 100% přírodních surovin a díky moderním technologiím a prověřeným výrobním procesům ho zpracují a zabalí tak, abyste vy mohli jen sednout a konzumovat. Díky unikátnímu zpracování jídlo vydrží i bez ledničky několik let.

Hlavní chod chutný jako v restauraci

Ať jste kdekoliv, v jídle už nemusíte dělat kompromisy. I uprostřed hlubokého lesa si můžete dopřát vydatný oběd nebo lahodnou večeři. A díky čerstvému vzduchu si pochutnáte jako nikdy. Všechna hlavní jídla jsou uvařena poctivě kuchaři, žádná strojová linka. Bez konzervantů, éček, umělých dochucovadel a zahušťovadel. Vybere si každý. Rajská, jelení guláš nebo Tikka Masala? 

Sterilovaná jídla

Ta nejjednodušší varianta na přípravu, která ale přece jen něco váží. Tato sterilovaná „ready to eat“ jídla už obsahují veškerou vodu, což má výhody i nevýhody. Nepotřebujete žádnou tekutinu navíc, jídlo ohřejete v hrnci nebo kotlíku a můžete jíst. Když je nouze, dá se sníst i za studena. Samozřejmě voda v sáčku obsažená přidává gramy navíc.

Vakuově sušená jídla 

Když počítáte každý gram a máte v plánu zůstat v outdooru nějaký ten den. Nejlehčí a nejkompaktnější možná forma opravdového jídla na cesty. Sušené pokrmy jsou uvařené klasickou cestou a lyofilizací jsou zbavené vody. Před stanem pak zalijete horkou vodou a za deset minut večeříte.

Co na svačinu?

Mezi hlavními chody vás určitě bude honit mlsná. Zapomeňte na tatranku. Na výběr máte mnohem kvalitnější svačiny, které vám kromě potřebné energie dodají i důležité živiny. Možná se vám tam venku budou hodit. Pokud si nedovedete představit den bez sladkého, sáhněte po proteinových a energetických tyčinkách, nebo po sladkých kapsičkách vyrobených z ovoce a bez přidaného cukru. Preferujete spíš slané svačiny? Výbornou zkušenost máme se sušeným masem nebo jedlým hmyzem.Kam letos vyrazíte? Dopřejte si chutné jídlo, ať jste kdekoliv. Kompletní outdoor menu na celý den najdete v našem obchodě.