Jak obuv správně čistit

1. VYTÁHNĚTE STÉLKY A ŠNĚROVADLA

Před samotným čištěním obuvi je vhodné sundat šněrovadla, abyste mohli řádně vyčistit i záhyby kolem jazyka. Vyndejte stélky a nechte je vyschnout. Stélky můžete ručně prát v mýdlové vodě. Teplota vody max. 30ºC a nesušte je na přímém tepelném zdroji.

2. OČISTĚTE SVRŠEK OBUVI

Prach a nečistoty ze svršku očistěte pěnou Siga, která jemně a šetrně odstraňuje nečistoty, fleky od vody a soli.

Pokud nemáte čistící pěnu k dispozici, jemným kartáčkem nebo hadříkem očistěte svršek obuvi v teplé vodě. Obuv s membránou Gore-tex můžete vypláchnout i vevnitř v obuvi.

3. OČISTĚTE PODEŠEV

Z podešve odstraňte hrubé nečistoty a kamínky. Poté podešev včetně pryžových chráničů očistěte kartáčkem v teplé vodě. 

4. NECHTE BOTY USCHNOUT

Boty nechejte volně uschnout. Kožené boty prosím nikdy nesušte na přímém slunci a u přímého zdroje tepla. Při sušení je vhodné vložit dovnitř obuvi napínák na obuv, popřípadě dobře poslouží také noviny.

5. IMPREGNUJTE

Na suchou obuv, naneste impregnaci. K tomu Vám skvěle poslouží přípravek Siga Active Outdoor nebo Nanosilver Permatex, který je vhodný na všechny typy usní i textilu.

Nastříkejte minimálně ve dvou vrstvách a to tak aby přípravek nestékal po povrchu kůže a aby jednotlivé nástřiky nezaschly.

Impregnaci doporučujeme provádět venku nebo v dobře větrané místnosti.

6. OŠETŘETE USEŇ

K tomu můžete použít Siga Active Outdoor Leather balsam, kterým nesnižuje propustnost pro vodní páry a je proto vhodný pro membrány typu Gore-tex, Sympatex apod. Kůži díky použité kombinaci přírodních vosků a olejů dobře vyživuje, změkčuje a zvláčňuje. Zároveň nezanechává mastný film. Speciální látky obsažené v přípravku pečují o obuv a kožené doplňky po dobu jejich uskladnění tak, aby vypadaly jako nové.

Obuv doporučujeme používat až 24 hod po ošetření.