Jak obuv správně čistit

1. VYTÁHNĚTE STÉLKY A ŠNĚROVADLA

Před samotným čištěním obuvi je vhodné sundat šněrovadla, abyste mohli řádně vyčistit i záhyby kolem jazyka. Vyndejte stélky a nechte je vyschnout. Stélky můžete ručně prát v mýdlové vodě. Teplota vody max. 30ºC a nesušte je na přímém tepelném zdroji.

2. OČISTĚTE SVRŠEK OBUVI

Prach a nečistoty ze svršku očistěte pěnou Siga, která jemně a šetrně odstraňuje nečistoty, fleky od vody a soli.

Pokud nemáte čistící pěnu k dispozici, jemným kartáčkem nebo hadříkem očistěte svršek obuvi v teplé vodě. Obuv s membránou Gore-tex můžete vypláchnout i vevnitř v obuvi.

3. OČISTĚTE PODEŠEV

Z podešve odstraňte hrubé nečistoty a kamínky. Poté podešev včetně pryžových chráničů očistěte kartáčkem v teplé vodě. 

4. NECHTE BOTY USCHNOUT

Boty nechejte volně uschnout. Kožené boty prosím nikdy nesušte na přímém slunci a u přímého zdroje tepla. Při sušení je vhodné vložit dovnitř obuvi napínák na obuv, popřípadě dobře poslouží také noviny.

5. IMPREGNUJTE

Na suchou obuv, naneste impregnaci. K tomu Vám skvěle poslouží přípravek Siga Active Outdoor nebo Nanosilver Permatex, který je vhodný na všechny typy usní i textilu.

Nastříkejte minimálně ve dvou vrstvách a to tak aby přípravek nestékal po povrchu kůže a aby jednotlivé nástřiky nezaschly.

Impregnaci doporučujeme provádět venku nebo v dobře větrané místnosti.

6. OŠETŘETE USEŇ

K tomu můžete použít Siga Active Outdoor Leather balsam, kterým nesnižuje propustnost pro vodní páry a je proto vhodný pro membrány typu Gore-tex, Sympatex apod. Kůži díky použité kombinaci přírodních vosků a olejů dobře vyživuje, změkčuje a zvláčňuje. Zároveň nezanechává mastný film. Speciální látky obsažené v přípravku pečují o obuv a kožené doplňky po dobu jejich uskladnění tak, aby vypadaly jako nové.

Obuv doporučujeme používat až 24 hod po ošetření.

Unused

Nabízíme produkty českých výrobců. Pojďme je společně podpořit!

Unused

Úzká spolupráce přímo s výrobci a garance výroby produktů na území ČR.

Unused

Doprava zdarma nad 2.000,- Kč.