“Chceme jednoduché řešení, žádné přehnané formule či triky. Chimpazee je cesta, která dává smysl”.

chimpanzee majitele jozin milan ondrej cesky vyrobce

Chimpanzee je firma založená roku 2008 třemi kamarády z Brna, kteří rádi sportují a zajímá je kvalita a původ jídla. "Lidé si často hlídají kvalitu v běžných potravinách, ale když dojde na výživu pro sportovce, jedí tyčinky plné chemie a konzervantů." Tvrdí Jožin, Milan a Ondřej, a rozhodují se to změnit. S produkty Chimpanzee jdou cestou bez kompromisů: výrobky neobsahují lepek, jsou vyrobené z 100% přírodních a BIO produktů z České republiky, veganské, plné vitamínů a kompletních sacharidů. Tyčinky si tak uchovávají nejvíce antioxidantů, samozřejmě jsou bez ztužených tuků, neobsahují glutaman sodný, umělá sladila, pesticidy ani geneticky upravované suroviny, které organismus zatěžují. Proč? Protože dle jejich slov "jim není lhostejné, co jedí a záleží jim na každém soustu. Jak při sportu, tak v běžném životě."

Chimpanzee cesky vyrobce

chimpanzee team adam ondra cesky vyrobce

O přednostech tyčinek Chimpanzee se brzy rozkřiklo mezi sportovci, zejména v lezecké komunitě. Vzniká Chimpanzee Team, jehož hlavní hvězdou je lezec Adam Ondra. Začíná také spolupráce s firmou Ultrasport, díky které jsou tyčinky distribuovány do sítě cyklistických obchodů. V polovině roku 2011 se Chimpanzee poprvé představuje na mezinárodní výstavě Eurobike v německém Friedrichshafenu, díky níž začíná prodávat za hranice České republiky. Svoje nadšené zákazníky Chimpanzee nalézá zejména v zemích Beneluxu, severských zemích a Německu. Na konci roku 2011 pak porfólio produktů rozšiřuje nový Chimpanzee Gunpowder Energy drink. Následující rok je opět ve znamení mezinárodních výstav (ISPO Munchen, Natural&Organic London, Outdoor Friedrichshafen). Prodeje se zvyšují o 150 % oproti předchozímu roku.

Filozofií Chimpanzee je udržitelné podnikání

Co si pod tím představit? Například podporu místních zemědělců a snižování ekologické stopy při výrobě. Společnost spolupracuje s The Vegetarian Society, což je anglická vzdělávací nezisková organizace, která reprezentuje a zastupuje vegetariány. Jedná se o nejstarší organizaci pro podporu vegetariánského stylu stravování. Založena byla už roku 1847. Značka Chimpanzee se zapojila do projektu 1% For The Planet, kde jedním procentem z meziročního obratu každý rok podporuje ekologické projekty v České republice. Prostřednictvím hnutí Duha sází Chimpanzee v České republice stromy. 

Webové stránky výrobce: www.chimpanzee.cz

ZAUJAL VAS PRIBEH PREJIT DO ESHOPU cesky vyrobce