Chytrý telefon nebo hodinky má dnes prakticky každý, chytrou domácnost každý druhý, ale co takhle chytré tričko? Neobyčejná trička od české firmy CityZen mají až nadpřirozené vlastnosti: díky stejnojmenné technologii na nich nejsou vidět ani skvrny od potu, ani fleky po polití. Patentovanou technologií opatřená bavlna ale stále zůstává prodyšná a v nepropotitelném tričku se tak budete cítit pohodlně a sebevědomě v práci, při sportu i doma. Máme velkou radost, že jsme jeden z hrstky e-shopů, se kterými se značka CityZen rozhodla spolupracovat. Jejich výrobky jsou totiž opravdový unikát!

Tajná ingredience? Úprava vláken CityZen®

Ptáte se, jak je možné, že mokré koláče ani mapy od potu na tričku CityZen nejsou vidět? Vnitřní rubová strana trička je speciální technologií upravená tak, že tělesnou vlhkost vsákne, rozprostře na širší plochu a zajistí její rychlé odpaření. Můžeme vám zaručit, že pot vás nejen nestihne začít studit, ale na vnější straně trička po něm nebude ani stopa. Nadto jsou trička CityZen vybavená ještě antibakteriální úpravou, takže pomáhají omezovat zápach.

To ale není vše: tričko zvenku odpuzuje kapaliny a špínu, kterou z něho snadno setřete. Polití kávou či pokapání omáčkou v něm tak přežijete doslova bez poskvrnky. A protože má tyto jedinečné vlastnosti na starost úprava vláken, a ne žádná membrána, nemusíte se bát, že byste se v tričku cítili jako v pláštěnce.Oblečení CityZen dýchá jako každé jiné bavlněné oblečení a díky použití té nejkvalitnější bavlny, která je na trhu k dostání, je ještě příjemnější na tělo, než jiná trika.

Nepropotitelné tričko: od nápadu až po poslední nitku české

Výroba oblečení CityZen se odehrává kompletně v Česku. Od výroby pleteniny, přes barvení a aplikaci technologie CityZen®, až po stříhání, šití a balení. Stejně tak se i prvotní myšlenka zrodila v jedné chytré české hlavě. Jednomu ze zakladatelů značky, absolventovi Textilní fakulty liberecké univerzity Renému Němečkovi zrála v hlavě více než dvacet let. Až v roce 2018 založil společně se dvěma kamarády Pavlem Hrstkou a Martinem Burkoněm značku CityZen.

A od té doby se tři kamarádi z Chrudimi nezastavili. Do svého nápadu dali vše, věřili mu a uspěli i na trhu zaplaveném kontejnery laciného textilu z Asie. Do dnešního dne vyrobili a prodali desítky tisíc triček, původní skromnou nabídku se jim podařilo rozšířit o nové střihy a barvy. Původně výhradně pánskou nabídku rozšířili i o modely pro ženy. A podařilo se jim expandovat i za hranice –⁠ česká nepropotitelná trička se nosí už i na Slovensku a v Německu.

Materiály, které nemají obdoby

Mottem při vývoji a výrobě triček je kvalita a preciznost. Vše začíná už u materiálu. Kvalita bavlny je alfou a omegou. Prémiovou bavlnu z Řecka, USA a Egypta vozí ve formě režné bavlněné příze. Na jedno tričko padne až 8 kilometrů surové příze, ze které na pletacích strojích vzniká úplet, který se dále upravuje, barví a stříhá. Právě díky té nejkvalitnější bavlně trička CityZen drží tvar, nežmolkují, jsou příjemná na dotek a vhodná i pro citlivou pokožku.

Barvení přívětivé k přírodě

Při barvení triček v CityZen nezapomínají na životní prostředí. Ppoužívají tu nejšetrnější technologii barvení, která je v současném textilním světě dostupná. Spočívá v úspornosti jednotlivých kroků. Zatímco na obarvení jednoho kila materiálu se běžně spotřebuje až 100 litrů vody a celý proces trvá až 10 hodin, při výrobě trik CityZen se na jedno kilo pleteniny spotřebuje jen 20 až 40 litrů vody. Celý proces barvení také trvá o třetinu kratší dobu a spotřebuje se při něm výrazně méně energie. Materiál splňuje ekologické normy pro textilie „Oeko-Tex Standard 100“ a všechny produkty a barviva používaná při výrobě jsou certifikovaná podle platné EU legislativy REACH.

Nepropotitelné triko do každé skříně

Plán progresivní české značky CityZen je jasný: aby se jejich trička stala neoddělitelnou součástí našich životů, stejně tak jako ostatní chytré technologie. Jejich trička perfektně poslouží jako základ pánského i dámského šatníku.

Pány potěší klasické a univerzální modely s kulatým a véčkovým výstřihem v několika barvách. Ženy si můžou vybrat mezi klasickým krátkým, oblíbeným tříčtvrtečním i uvolněnějším kimonovým rukávem. A protože v CityZen mysleli opravdu na každého, zkrátka nepřijdou ani plus size ženy až do velikosti 4XL.

Užitečnou vychytávkou jsou pánská a dámská neviditelná trička. Mají tělovou barvu a zdvojenou oblast v podpaží a snadno je skryjete pod kteroukoliv košilí, šaty nebo kostýmkem. Jsou nepostradatelným parťákem při společenských událostech, při kterých vám záleží na tom, abyste vypadali a cítili se co nejlépe.

Vybírejte z celé nabídky unikátních nepropotitelných triček CityZen.

Video o značce CityZen na ČT