Gymnastika úplně pro každého: to je OnlySollo 

Pokud se pohybujete v prostředí sportovní gymnastiky, jméno Svjatoslav Solovjev vám bude možná znít povědomě. Ale pokud ne, nevadí. To podstatné, co potřebujete vědět je, že se tento bývalý český reprezentant na Mistrovství světa i Evropy a několikanásobný mistr České republiky rozhodl ukázat, že gymnastika může být pro každého. Po osmnáctileté profesionální sportovní dráze se pustil do projektu OnlySollo. A co začalo cvičebními lekcemi, teď pokračuje výrobou vlastních cvičebních pomůcek, které najdete i u nás na e-shopu.

Gymnastika? Základní kámen pro ostatní sporty

Gymnastika je sport, který rozvíjí člověka po fyzické i mentální stránce. Zlepšuje flexibilitu, sílu, obratnost, orientaci v prostoru, ale naučí vás i vytrvalosti, trpělivosti a překonávání strachu. „Gymnastiku se nebojím označit za základ pro všechny ostatní sporty. Navíc v dnešní sedavé době často ztrácíme kontakt s vlastním tělem a dechem, což se pak negativně odráží na našem zdraví i psychické pohodě. Na trénincích je mým cílem lidi pomalu a citlivě vracet ke zdravému vnímání těla a naučit je radosti z pohybu,“ přibližuje Svjatoslav svoji nejen sportovní, ale i životní filozofii, kterou jako trenér praktikuje.

Pohyb jako přirozená součást života

A pokud vám to doteď nebylo jasné, individuální a skupinové tréninky jsou opravdu pro každého. Jejich lekce jsou vhodné pro úplné začátečníky, zkušené gymnasty, ale využívají je i sportovci z jiného odvětví, kteří mají gymnastiku jako doplněk k tréninku. Pracují s dětmi i dospělými, bez ohledu na věk. Snaží se hlavně o to, aby cvičení trenéry i cvičící bavilo. „Myslím, že je důležité, aby si lidé uvědomili, že sport a pohyb jsou nedílnou součástí života a že nemusí být nudnou rutinou typu teď zase něco musím, měl bych se hýbat a podobně. Pohyb mohou přirozeně milovat a na každý trénink se těšit,” vysvětluje Solovjev. A kromě indiviuálních a skupinových lekcí zařadili také teambuildingy, kde používají pohyb a pohybovou aktivitu jako pojítko pro pracovní kolektivy.

Lekcemi to nekončí: vlastní sportovní nářadí

Jen u tréninků Svjatoslav nezůstal. Pustil se do výroby sportovního nářadí a dětských hraček. „Původní myšlenka bylo vyrábět kvalitní vybavení pro všechny, kteří chtějí cvičit a smysluplně se hýbat i doma. Začali jsme dřevěnými stálkami a žíněnkami, postupně

přidáváme další produkty,” vyjmenovává český výrobce. V současné době mají přes 20 výrobků a dvě dětské hračky s certifikátem a pod značkou OnlySollo vzniká i designové sportovní oblečení a doplňky. „Vše vyrábíme v České republice a snažíme se o maximální kvalitu, funkčnost a udržitelnost při výrobě. Chceme, aby všechny produkty lidem dobře sloužily a aby se k nám zákazníci vraceli pro další,” popisuje svoje záměry Solovjev.

Co doporučujeme?

Na eshop Český výrobce jsme pro vás u OnlySollo vybrali pár osvědčených sportovních pomůcek, se kterými posunete své domácí cvičení na jiný level. Stálky jsou perfektní vychytávka na stojky, kliky, posilování a protahování. Jsou vyrobeny z kombinace březového a bukového dřeva, mají vysokou nosnost a protiskluzovou vrstvu. Podobné využití mají i dřevěné kostky, které ale navíc využijete třeba i při józe.

S balanční deskou si posílíte střed těla a natrénujete rovnováhu a koordinaci. A to se vám bude hodit nejen u jakéhokoliv sportu i posilování, ale pomůže vám to i se správným držením těla a pomůže zbavit trápení s bolestmi zad. Cvičení na desce je navíc zábavná aktivita, která nadchne i děti!

Ti, kdo milujete lezení víte, že kromě celkové síly a obratnosti potřebujete i velkou sílu v úchopu prstů. Kvalitní závěsné kruhy z bukové překližky se dají použít buď klasicky, na posilování a protažení, nebo na nich můžete posilovat prsty a trénovat různé lezecké úchopy.Prozkoumejte celou nabídku pomůcek pro posilování s vlastní vahou od OnlySollo.