1. Vnitřní stan rozvinete podlahou k zemi (za vnější oka uší ho můžete k usnadnění stavby ve větrném počasí připíchnout šesti kolíky k zemi).
2. Tři složené zlaté duralové pruty (zkontrolujte, zda jednotlivé segmenty zaskočily do spojek) postupně zasunete do vnitřních ok (a) uší (vždy konce jednoho prutu v protilehlých rozích podlážky) tak, aby se vytvořily tři křížení. Napínací šňůry (horní, pak boční) přetáhnete přes duralové pruty a zachytnete za háčky (2).
3. Stříbrný (popř. vínový) kratší duralový prut (zkontrolujte zaskočení spojek) provléknete kanálem nad hlavním vchodem a zasunete konci do dlouhých uší na bočních stranách.
4. Přehodíte tropiko přes konstrukci a srovnáte reflexně označený roh vn. stanu s označeným rohem na tropiku. Spony (trojzubce) po obvodu stanu  zacvaknete do protikusů na uších vnitřního stanu. Popruhy dotáhnete vypnutí tropika.
5. Vypnete dvě zadní boční stěny tropika pomocí dlouhých kotvících šňůr (zachytnete je za úchyty uprostřed stěn) a kolíků (popř. větších kamenů).
6. Dva kolíky použijete k vypnutí výše zmíněných bočních stěn na spodním okraji a jeden k vypnutí vchodové apsidy. Buď za trojúhelníčky tak, aby okraj tropika přiléhal k zemi (v chladném počasí), nebo pomocí krátkých kotvících šňůr poodtáhnete spodní okraj tropika, aby se zvýšilo nasávání vzduchu (za horkých a vlhkých dnů).
7. Kolíky zapíchnuté v uších podlážky spolu se zbývajícími dlouhými šňůrami použijete k ukotvení stanu za pruty konstrukce přes rukávky na hranách tropika (zvlášť se osvědčuje v extrémním větru). 

Sbalení provedete opačným postupem. 

Vnitřní stan lze stavět také samostatně.

STAVBA DOME 3 cesky vyrobce