Outdoor pánská trička jsou součástí základní výbavy kažého sportovce nebo turisty. Od klasických triček se liší tím, že jsou vyrobena z funkčních materiálů, které jsou přímo navržené pro sport. Tzn. trička slouží většinou jako první vrstva a ta má za úkol odvádět od těla vlhkost a tím zajistit tepelný komfort. V zimě mohou být trička nahrazena speciálním termoprádlem.

Vybírat lze z mnoha variant. Trička s krátkým rukávem, trička s dlouhým rukávem. Z různých funkčních materiálů. Na aktivní sport se skvěle hodí trička z merino vlny. Nebo trička s nanostříbrem od firmy Nanotrade. Oba materiály skvěle odvádí pot, rychle schnou a díky svým vlastnostem se v nich nemnoží bakterie, které způsobují zápach. Merino trička jsou v různých gramážích, díky tomu zajišťují komfort v různých částech roku. Nižší gramáž je vhodná pro letní měsíce, nejvyšší gramáž (jakou má třeba merino bold) je vhodná do kruté zimy.

Naproszým unikátem jsou potom trička CityZen. Ta vás podrží v jakékoliv vypjaté situaci bez nepříjemných koláčů v podpaží a bez nevypratelných skvrn od potu. Tahle trička jsou prostě český zázrak.