Taky se vám při slově „švihadlo“ vybaví dětská hračka? Dva bratři (a taky aktivní boxeři) Tomáš a Marek se rozhodli vzít švihadlo trochu za jiný konec. Založili značku Švihej! a Česku představili profesionální švihadla, která jsou nenahraditelná tréninková pomůcka na kardio cvičení, formování postavy a hubnutí. Na eshopu Českého výrobce nově najdete jejich švihadla také!

Všechno to začalo na trénincích

Při boxerském tréninku se skákání přes švihadlo běžně využívá na zahřátí a rozpohybování těla. „Když jsme oba boxovali, švihadla se nám rozbíjela pravidelně třikrát do roka. Buď se roztrhla, uletělo ložisko, rozpadla rukojeť nebo nešla nastavit délka,“ popisují Tomáš s Markem ten prvotní impuls, kterým začalo jejich pátrání po ideálním švihadle.

Hledá se švihadlo, zn. dokonalé

Při hledání toho pravéhoo švihadla po celém světě objevili američana Buddyho Lee. Tento olympionik v řecko-římském zápase postavil na švihadle celou svou sportovní kariéru. „S bráchou jsme se ztotožňovali s tím, že je Buddy taky sportovec a švihadlo využívá hlavně při tréninku. Museli jsme jeho švihadlo okamžitě mít a tak jsme si ho nechali dovézt z USA. Skákat přes něho byl nepopsatelný zážitek!“ vzpomíná jeden ze sourozenecké dvojice sportovců. Buddyho švihadlo začali pyšně nosit na všechny tréninky jako svůj klenot, který jim dával konkurenční výhodu.

Vyškolil je sám guru ve skákání přes švihadlo

Tomáš s Markem se nakonec s Buddym osobně seznámili, prošli jeho výcvikem a úspěšně složili zkoušky z jeho systému skákání přes švihadlo. A čím je ten systém jedinečný? „Zaměřuje se na výkonnostní a kondiční skákání a precizní techniku. Žádné zbytečné triky, které se stejně obyčejný smrtelník nenaučí,“ vysvětlují oba bratři. A přesně tehdy jim došlo, že chtějí tyto vědomosti a švihadla rozšířit mezi lidi. A tak v roce 2016 založili Švihej!.

Není to jen o švihadlech, ale taky o komunitě

A čím že jsou švihadla od Švihej tak jiná?

  • Téměř nezničitelné rukojeti Tomáš s Markem sami navrhli tak, aby v ruce neklouzaly a abyste v nich měli maximální cit. Navíc jsou vyrobené v ČR!
  • Zapomeňte na roztřepený provázek! Švihadla mají odolné lanko vyrobené z PVC, které se nekroutí a zvládne i švihání na betonu.
  • Délku švihadla si můžete sami nastavit a regulovat tak obtížnost cvičení

Zdaleka tu ale nejde jen o švihadla. Filozofie značky Švihej! je hlavně o předávání znalostí a motivaci lidí k pohybu a zdravému životnímu stylu. „Poradíme každému skokanovi, jak skákat technicky správně, aby si celkově zlepšil fyzickou kondici i zdraví,“ říkají bratři, kteří pro začínající i zkušenější fanoušky skákání přes švihadlo tvoří videonávody na svém YouTube kanále.

Švihadlu propadnete taky!

Tak co, už jsme vás navnadili a nejraději byste si švihadlo od kluků z Švihej! taky vyzkoušeli? Pro začátečníky i sportovce se bezvadně hodí univerzální model Katana Rope BASIC, které máme v několika barvách, od klasické černé až po veselou žlutou nebo (nejen) holkami oblíbenou růžovou. Staňte se součástí komunity „šviháků“, kteří se proskákali až k zdravějšímu já a lepší fyzické kondičce. Zaručujeme, že vás to bude bavit!