V 80. letech minulého století vznikl díky nedostatku potřebných výrobků na trhu v kombinaci se zlatými českými ručičkami legendární vařič VAR. Používá jej téměř polovina lidí, kteří si sami připravují jídlo během pobytu v přírodě a cestování. Toto suverénní prvenství si vařiče VAR zasloužily zřejmě díky nostalgické tradici ale také díky naprosto rychlému a velkorysému servisu, který firma poskytuje. Nutno ovšem říci, že opravy se týkají zlomku promile z celkové produkce vařičů. 

VAR vařiče cesky vyrobce

Jak to tedy všechno začalo? Byla jednou jedna skupinka nadšenců, která jezdila na výpravy všude tam, kam jim to minulý režim umožňoval, a možnosti koupit si kvalitní vybavení nebyla. Takže nezbylo nic, než si všechno vyrobit na koleně. Od mašek, cepínů a skob až po vařič. Samotný vývoj vařiče je spjat s dobrodružnými historkami o tom, jak jeho tvůrci procházeli v gumákách smetiště a lovili tam použité laky na vlasy, ze kterých preparovali bombičky.

VAR varic blog cesky vyrobce

VAR "jednička"

První vařič VAR, tzv. "jednička" vznikl díky těmto zkušenostem, ale již pod všemi zákonnými normami. Byl to horolezecký speciál s bodovým plamenem. Jenomže když začalo ubývat ortodoxních horolezců a přibývat turistů, kteří lozili po skalách, musel se i vařič přizpůsobit poptávce.

varic VAR2 cesky vyrobce

VAR "dvojka"

V roce 1994 tedy nastupuje "dvojka", jehož ambice byly vyhovět jak rekreačním turistům, tak náročným horolezcům. Díky nekonečným praktickým pokusům a zkoušení se povedlo docílit maximálního využití paliva a vysoké rychlosti spalných plynů, což vede k velké stabilitě plamenu. Uložení trysky se dokonce stalo světovou raritou, která je patentově chráněna. Vařič VAR 2 zaslouženě získal 1. místo v anketě Outdoor Awards 2008 v kategorii turistika.

WEB: www.var.cz

 ZAUJAL VAS PRIBEH PREJIT DO ESHOPU cesky vyrobce