Příběh firmy Jurek začíná jako pohádka. Byl jeden otec, čalounický mistr, který měl tři syny. Často je bral na výpravy do přírody, a protože sám dokázal vyrobit cokoliv, od nábytku až po stany, batohy a spacáky, synové se od něj řemeslo učili.

Na počátku 90. let založili otec se synem Stanislavem ml. čalounickou dílnu. V té době byly kvalitní kopulovité stany velmi nedostatkovým zbožím. Jelikož měli s jejich šitím a používáním mnohé zkušenosti, napadlo je začít stany vyrábět a prodávat.

Dnes šijí stany víc než 30 let. Jejich zákazníci s nimi procestovali všechny kontinenty a prošli všemi klimatickými podmínkami. Odevšad pak přiváželi cenné rady, kde něco přidat nebo naopak ubrat, co funguje a coje třeba dále rozvíjet, nebo co je naopak navíc a dále by rozvíjet neměli. Všechny tyto zkušenosti se promítly do vývoje výrobků a vy z nich nyní můžete čerpat.

Kromě stanů dnes v katalogu naleznete také spací pytle, karimatky a další vybavení potřebné k bezproblémovému pobytu v přírodě.

Čalounické služby již Jurek neprovozuje, ale pokračuje v myšlence vyrábět kvalitní, spolehlivé a trvanlivé vybavení a poskytovat k němu celoživotní servis. Být spolehlivým a věrným partnerem všech dobrodruhů, romantiků a cestovatelů při jejich toulkách krajinou kdekoliv na světě, který je na blízku v každé situaci a za všech okolností.

To je vize, se kterou firma vstupuje do třetího desetiletí své existence.