Mikov, s.r.o. je proslulý výrobce průmyslových spojovačů značky RON a nožů značky Mikov, který exportuje do celého světa.

Tato společnost má české vlastníky a stojí na základech starého poctivého řemesla, věhlasu značek RON a Mikov, síti obchodních zástupců v regionech a dlouholetých vztacích s obchodními partnery. Bez nadsázky lze říct, že s kancelářkými výrobky RON se setkáte v každé české a slovenské kanceláři.

Staletá tradice

Samozřejmě, že za tímto úspěchem stojí dlouhý příběh. Ve městě Mikulášovice a obci Lipová v Českém Švýcarsku žije tradice výroby drobného průmyslového zboží již více než sto let. Předchůdce dnešní továrny, výrobnu nožů, hlaviček k dýmkám, pilníků, srpů a kos založil Ignaz Rösler v roce 1794.

mikov historie cesky vyrobce

V Českosaském Švýcarsku vznikla během 19.století díký úspěchu Ignaze Röslera spousta podobných firem a tento region se stal známý po celém Rakousku-Uhersku. Vysloužil si dokonce předzdívku „český Solingen“. 

Průmyslový rozmach pokračoval. V roce 1863 založil Johann Hille v Lipové továrnu na slabé plechy (alobal) a válcovaného drátu.  

Ze skromných počátků se z ní na přelomu 19. a 20. století stala největší firma tohoto oboru v severních Čechách.

I po rozpadu Rakouska Uherska, v samostatném Československu, se Mikulášovicím dařilo a průmyslová výroba se dál rozvíjela. Firma v Lipové se v této době zaměřila na sponky a drobné kovové výrobky. Röslerova továrna v Mikulášovicích se dále zdokonalovala ve výrobě nožů. Přežila i po II.světové válce, kdy byla tato výroba částečně omezena vystěhováním německého obyvatelstva.

Přišel rok 1948 a převzetí moci komunisty. Protože měly Mikulášovice za sebou tradici dobré průmyslové výroby, byly zde vybudovány národní podniky Koh-i-noor vyrábějící kancelářskou techniku a Sandrik, který se soustředil na nožířství. Firma v Lipové byla připojena k podniku Koh-i-noor Mikulášovice.

V roce 1955 dochází ke spojení všech továren pod jeden národní podnik s názvem Mikulášovický kovoprůmysl, který začal používat obchodní jméno Mikov.

Továrna na kancelářské potřeby v Lipové zůstala jeho součástí až do roku 1991. Tehdy se podnik v Lipové od Mikova osamostatnil. Mikov byl zprivatizován, cesty těchto firem se na nějakou dobu rozešly a vystřídala se v nich řada vlastníků.

V roce 2003 koupila podnik v Lipové společnost Conmetron, s.r.o. Ekonomický úspěch kancelářských výrobků značky RON přiměl Conmetron i ke koupi společnosti Mikov.

Nově vzniklá firma si ponechala jméno Mikov, s.r.o a stala se největším českým výrobcem kancelářské techniky i nožů.

Mezi výrobky kancelářské techniky dodávané na trh pod značkou RON patří klasické i těžké kancelářské spojovače, děrovače, sešívače i rozešívače, rychlovazače, magnetické tabule, pokladny i schránky na klíče, dopisové spony, sponky do kancelářských sešívaček, nůžky, ořezávátka, odlamovací nože nebo stěnové policové stavebnice. Firma je rovněž špičkou ve výrobě čalounických, kartonážních, truhlářských a tesařských spojovačů, pneumatických i mechanických sponkovaček a hřebíkovačů. Pro toto nářadí dodává také hřebíky a spony, dále pak brady, piny a vlnovce.

V návaznosti na své tradice a jméno si Mikov cení seriózního a dlouhodobého partnerství se svými obchodními partnery.

Webové stránky výrobce: www.mikov.cz

ZAUJAL VAS PRIBEH PREJIT DO ESHOPU cesky vyrobce