Výběru toho správného spacího pytle byste měli věnovat patřičnou péči. Na začátku všeho by měla stát myšlenka, do jakých podmínek spacák potřebujete. Pokud stanujete pouze v teplém počasí, stačí vám lehký spacák, jestli vyrážíte do extrémních podmínek, do hor a v zimě, kupte si pořádný zimní spacák. Také záleží do jaké nadmořské výšky máte v plánu jet. Spacáky z dutého vlákna jsou funkční pouze do nadmořské výšky zhruba 4000 m.n.m. Poté se vlivem tlaku vzduchu duté vlákno zplácne a již neplní svou funkci. Od 4000 m.n.m. jsou vhodné péřové spacáky. Cestujete nadivoko? V tom případě musíte mít bivakovací vak.

V dnešní době se klade důraz především na nízkou hmotnost spacáku, aby nošení na zádech nebylo utrpením. I teplejší spacáky už jsou nyní poměrně skladné, lehce je připnete k turistickému batohu, nebo šikovně umístíte na kolo nebo motorku.

V naší nabídce najdete pouze precizně zpracované spacáky českých výrobců. Prodáváme spacáky Prima i spacáky Jurek. Vybrat si můžete z třísezónních spacáků, které jsou univerzální a použitelné prakticky během celého roku, včetně spaní pod širákem. Nebo zvolte naducaný zimní spacák s komfortní teplotou až −14 ℃.