Příze nanosilver®

Všechny textilní produkty jsou vyrobeny z příze, která je obohacena o molekuly stříbra, které jsou na vlákně pevně uchyceny. Molekuly stříbra se z příze neuvolňují a neškodí tak životnímu prostředí ani lidskému organizmu.

Příze nanosilver® se v konečných produktech kombinuje s jinými funkčními materiály - Coolmax, Coolmax All Season, ThermoCool, Lycra a Bio Bavlna. Složení je uvedeno u jednotlivých produktů. 

Kombinací vznikají úplety, které jsou určeny pro různé účely použití. Díky molekulám stříbra získávají všechny produkty antibakteriální účinky.

 

Nanotextilie/ úplety:

Antibakteriální vlastnosti molekul stříbra ve vlákně předurčují nošení materiálů nanosilver® jako 1. vrstvy oblečení, dovolující delší použití bez nepříjemného zápachu.

Materiály

- působí jako prevence proti plísním a bakteriím
- antimikrobní vlastnost materiálu funguje po celou dobu životnosti prádla (do zničení)
- nevyvolává alergické reakce
- mají schopnost absorbce, jsou prodyšné a pružné
- svým tvarem a provedením umožňují dlouhodobé pohodlné nošení

 

Materiál Classic

Materiálové složení se liší v závislosti na dané barevné variantě. Pohybuje se však v rozmezí 46 - 60 % bavlna, 32 - 46% polyester se stříbrem, 8% elastan. Přesné složení v závislosti na zvoleném odstínu, Vám na vyžádání sdělíme.

Bavlna – svěžest, prodyšnost a ekologický původ
Má dobrou pevnost v tahu a v oděru, která se za mokra dokonce asi o 20 % zvyšuje. Proto se používá s výhodou zejména na výrobky, které jsou v tom směru namáhány a musí se často prát. Výrobky mají příjemný omak a mohou sát značné množství vlhkosti, například potu.
Bavlna je pěstována bez pesticidů, bez chemických hnojiv. Je na dotek měkčí, protože má vlákna neporušená chemikáliemi užívanými při běžném pěstování a zpracování bavlny. Voní čistěji, protože se při jejím zpracování nepoužívá formaldehyd. Je šetrnější k pokožce i z hlediska alergií, protože neobsahuje škodlivé chemikálie a v neposlední řadě má vyšší stupeň prodyšnosti. 

polyester nanosilver® - antibakteriálnost
Do vláken polyesteru jsou pevně uchyceny molekuly stříbra. Stříbro je známo pro své antibakteriální účinky - eliminuje bakterie vznikající v potu, které jsou zdrojem zápachu. Jakmile ponožky nebo prádlo uschnou, nesmrdí. Tento proces však není nekonečný. Po prvních použitích je zápach potlačen, po mnohonásobném použití se odér může objevit. Proto je potřeba i tyto materiály prát. V porovnání s běžnými výrobky je však rychlost a intenzita odéru nesrovnatelně nižší.

Lycra® - pružnost a poddajnost
Dodává materiálu větší pružnost (poddajnost) a elastičnost. Roztažnost těchto vláken dosahuje až osminásobek délky.

Oblečení z materiálu Classic je základní řadou oblečení nanosilver® pro univerzální použití. Oblíbeno je pro příjemný bavlněný dotek, pružnost a stálobarevnost. Je vhodné pro běžné každodenní nošení i vhodné pro tréninkovou zátěž.


Produkty z materiálu Classic

- ošetřují se stejně jako běžné oblečení
  (doporučujeme prát na 40 °C), bez nutnosti žehlení.

 Při ručním praní může dojít k zabarvení pracího roztoku, což nijak neovlivňuje kvalitu materiálu ani výslednou barvu.

 

Materiál Dakar

  • 52% polyester (Coolmax™)
  • 48% polyester (antibakteriální vlákno nanosilver®

vlákno Coolmax® - chladivost
Profilované vlákno odvádí vlhkost a pot na větší plochu látky, ze které se rychleji odpařuje. Materiál rychle schne a díky tomu umožňuje lepší tělesnou výměnu tepla s prostředím, což příznivě podporuje tepovou frekvenci a tím fyzický výkon.

nanosilver® - antibakteriálnost
Do vláken polyesteru jsou pevně uchyceny molekuly stříbra. Stříbro je známo pro své antibakteriální účinky - eliminuje bakterie vznikající v potu, které jsou zdrojem zápachu. Jakmile oblečení uschne, nesmrdí. Tento proces však není nekonečný. Po prvních použitích je zápach potlačen, po mnohonásobném použití se odér může objevit. Proto je potřeba i tyto materiály prát. V porovnání s běžnými ponožkami je však rychlost a intenzita odéru nesrovnatelně nižší.

Oblečení z materiálu Dakar je vhodné na sport i běžné nošení v teplých až extrémně horkých dnech. Pro rychlý odvod potu a ochlazení těla jsme přidali vlákno Coolmax®.Materiál byl testován automobilovými jezdci na rallye Dakar


- ošetřují se stejně jako běžné oblečení (doporučujeme prát na 30°C), bez nutnosti žehlení

U funkčních polyesterových materiálů je nutno dávat pozor na mechanické poškození, suché zipy a ostré předměty.


Materiál Himaláje (termo)

  • 52% polyester (Coolmax® All Season)
  • 44% polyester (antibakteriální vlákno nanosilver®)
  • 4% elastan (Lycra®)

Coolmax® All Season - autoregulace teploty
Vlákna jsou složena z dutých a kanálkových vláken. Kanálky slouží k odvodu většího množství potu a vlhkosti než běžné válcovité vlákno. Pot je odveden na vnější stranu látky, odkud se odpařuje a tím látka usychá. Dutá vlákna jsou schopna pojmout vzduch, který funguje jako izolace. Spojením těchto funkcí dohromady dosahujeme pocitu sucha a tepla.

nanosilver® - antibakteriálnost
Do vláken polyesteru jsou pevně uchyceny molekuly stříbra. Stříbro je známo pro své antibakteriální účinky - eliminuje bakterie vznikající v potu, které jsou zdrojem zápachu. Jakmile ponožky uschnou, nesmrdí. Tento proces však není nekonečný. Po prvních použitích je zápach potlačen, po mnohonásobném použití se odér může objevit. Proto je potřeba i tyto materiály prát. V porovnání s běžnými ponožkami je však rychlost a intenzita odéru nesrovnatelně nižší.

Lycra® - pružnost a poddajnost
Dodává materiálu větší pružnost (poddajnost) a elastičnost. Roztažnost těchto vláken dosahuje až osminásobek délky.

Oblečení z materiálu Himaláje je řadou termo oblečení nanosilver® do chladných či mrazivých podmínek při mírném až extrémním fyzickém zatížení. Pro udržení těla v teple a suchu slouží kanálkové vlákno Thermo®Cool™, které odvádí vysoké množství potu od těla na povrch látky a do další vrstvy, odkud se odpařuje. 

Tento materiál byl testován v Himalájích na Cho Oyu a Lhotse ve výškách nad 8 000 m.n.m.

- ošetřují se stejně jako běžné oblečení (doporučujeme prát na 30°C), bez nutnosti žehlení. 

U materiálu s obsahem vlny Merino doporučujeme použít prací přípravek určený k praní vlny.

U funkčních polyesterových materiálů je nutno dávat pozor na mechanické poškození, suché zipy a ostré předměty.

Materiál COMFORT

  • 46% Polyester Coolmax all season fresh
  • 45% Polyester Mikrovlákno
  • 9% Elastan (Lycra)

Polyester Coolmax all season fresh - do vláken polyesteru jsou pevně uchyceny molekuly stříbra. Stříbro je známo pro své antibakteriální účinky - eliminuje bakterie vznikající v potu, které jsou zdrojem zápachu.

Polyester Mikrovlákno - dodává materiálu nejen velice příjemný omak, ale také hřejivost.

Lycra® - dodává materiálu větší pružnost (poddajnost) a elastičnost.

 

Produkty  z materiálu Comfort, jsou velice příjemné na nošení.  Mikrovlákno zajišťuje hřejivost. Oděvy jsou vhodné do chladnějších dní. Jsou vhodné jak na sport tak na běžné nošení.

 

Materiál ACTIVE

  • 90% Polyester Coolmax all season fresh
  • 10% elastan (Lycra)

Polyester Coolmax all season fresh - do vláken polyesteru jsou pevně uchyceny molekuly stříbra. Stříbro je známo pro své antibakteriální účinky - eliminuje bakterie vznikající v potu, které jsou zdrojem zápachu.

Lycra® - dodává materiálu větší pružnost (poddajnost) a elastičnost.

 

Produkty  z materiálu Active, jsou velice příjemné na nošení. Jsou vhodné jak na sport tak na běžné nošení. Přizpůsobí se Vašim křivkám a umožní bezproblémový pohyb a sportování. 

 

Nanovlákenný třívrstvý filtrační materiál 3PLY FILTER NanoTrade

Konstrukce filtru je tvořena třemi vrstvami textilních materiálů vnější krycí vrstvu tvoří netkaná textilie z viskózy s PES, vnitřní vrstvu tvoří nanotextilie z Polyamidu 6 s pevně zafixovanými molekulami stříbra. Druhou krycí vrstvu tvoří opět netkaná textilie z viskózy s PES.

Filtry určené konečnému spotřebiteli jsou vždy pevně spojeny sešitím nebo svařením.

struktura 3PLY FILTRU NanoTrade

​Funkční nanotextilii tvoří nekonečné vlákno průměru 200 – 600 nm s plošnou hmotností 3g/m2. Je vyráběné zvlákňováním pomocí elektrospinninu. Krycí vrstva má hmotnost 35 g/m2, celková plošná hmotnost membrány je 73 g/m2.

Velikost viru SARS-CoV-2 je mezi 80-150 nm. Průnik částic této velikosti filtračním materiálem je kolem 8%, což potvrzuje účinnost filtru ve výši 92%. Test probíhal při prostupné rychlosti 10.7 cm/s.

Účinná látka a biocidní přípravek v materiálech

Podle nařízení Evropského parlamentu a Rady (EU) 528/2012 ošetřený předmět obsahuje biocidní přípravek.

Používejte biocidní přípravky bezpečně.

Jako účinná látka bylo ve výrobku použito stříbro (molekuly stříbra, nano), CAS 7783-90-6

Doporučená preventivní opatření:

Dodržujte účel použití zakoupeného výrobku a podmínky doporučené údržby od dodavatele.

I když je stříbro pevně vázáno ve vláknech a běžným používáním i doporučenou údržbou se samovolně neuvolňuje, dodržujte zásady používání biocidů.

Po skončení životnosti výrobku nebo jeho používání likvidujte výrobek jako nebezpečný/biocidní odpad.