Faramugo je firma, která obléká horolezce pro ty nejnáročnější expedice, nicméně jejich sortimentem nepohrdne ani žádný "piknikový" turista, čundrák, fotograf, lehocyklista, koloběžkář nebo rybář. Vystihuje to jejich motto: NEŠIJEME PRO LIDI, ŠIJEME PRO ČLOVĚKA.

Faramugo znamená somálsky chobotnice, která ve firemním logu symbolizuje všestrannost a variabilitu, což jsou vlastnosti tohoto outdoorového oblečení, šitého v Luhačovicích. Nejenom, že toto oblečení poslouží dobrodruhům a cestovatelům, ale třeba i profesionálním záchranářům, hasičům, policistům a vojákům. Nejenom, že je šité hlavně z nanomembránových tkanin, testováno zakladateli firmy od Alp a pohoří nad 4000m, přes severní stěnu Grandes Jorasses, po asijské velehory nebo prvovýstupy na kopce Pamíru a Altaje.

Faramugo cesky vyrobce

Faramugo umí šít i na míru podle požadavků na velikost, barvu nebo individuální úpravy. Jak sami výstižně uvádějí, je to poctivá a neošizená ruční práce. Můžou se dokonce pochlubit světovým prvenstvím v použití nanomembránové tkaniny pro outdoor. A co je opravdu skvělé, nabízejí doživotvní servis. Co jde, to opraví, přešijí a znovu použijí.

Malý medailonek jednoho ze zakladelů firmy FARAMUGO Vladimíra Bureše:

Patent z Liberce, výroba ve Svitavách, vše šité v Luhačovicích.

Tato firma začínala pod značkou DAB již v 90. letech, a mezi jejich produkty patřilo péřové oblečení a spacáky, bundy nebo sedačky pro paragliding. V roce 2014 se vrací na trh pod jménem FARAMUGO. A protože doba jde kupředu a technologie taky, začali ve Faramugo používat nanomembránové tkaniny.

Proč si pořídit vybavení od této firmy?

  • Jsou to nadšenci, kteří vybavení do outdooru používají.
  • Jelikož v minulosti sami testovali výrobky jiných firem, mají cenné zkušenosti a možnost srovnání.
  • Ve své profesi jsou odborníci a mezi svoje zaměstnance si vybírají poctivé lidi.
  • Nevyrábí v Asii. Všechny výrobky vznikají od A do Z na Moravě, v Bílých Karpatech. 
  • Dokáží se přizpůsobit požadavkům zákazníka na velikost, kombinace barev apod. U výrobků nepodceňují detaily.
  • Před uvedením výrobku na trh jej osobně otestují až na hranice jeho limitů.
  • Jsou první, kdo začal šít z nanomembrány, která je úžasná ve svojí paropropustnosti.
  • Jsou šetrní k planetě, pokud to jde, opravují a přešívají svoje výrobky, aby šly dále používat. Z toho logicky vyplývá, že poskytují doživotní servis.
  • Vítají inovace a nebrání se vašim přáním. Je to „váš český HOROKREJČÍ“.