Historie společnosti PRABOS sahá až do průmyslové revoluce. Již tehdy si tato firma zakládala na kvalitě a spolehlivosti bot, které vyráběla.

Pod názvem Japis Jana Pivečky zahájila tradici koželužství ve Slavičíně. Zpočátku vyráběla usně, po 1.světové válce rozšířila svoji výrobu o boty. Po roce 1948 byla společnost Japis znárodněna a fungovala dál jako součást značky Baťa n.p. V roce 1952 pohltil tento podnik Svit Zlín. V roce 1993 se stává tato výroba opět samostatným právním subjektem pod názvem Prabos a.s. Slavičín, později Prabos Plus. 

provereno v pousti obuv prabos cesky vyrobcetestovano v antarktide obuv prabos cesky vyrobce

I v dnešní době se zaměřuje na výrobu obuvi, která poskytuje pohodlí, stabilitu a bezpečnost. Pro svoji výrobu používá technologie GORE-TEX a Vibram. Můžou se pyšnit tím, že jejich boty obstály v obou extrémních testech - zimě i teplu. Kromě známky TESTOVÁNO V ANTARKTIDĚ získaly jejich boty i prestižní ochrannou známku PROVĚŘENO V POUŠTI, kterou uděluje Karlova Univerzita. Firma Prabos se stala historicky první firmou, která získala právo tuto ochrannou známku používat.

prabos free time obuv cesky vyrobce

Vlastnosti obuvi PRABOS uspokojí nejen cestovatele, ale mezi její firemní zákazníky patří ČEZ, ŠKODA AUTO nebo ABB. Jejím největším zákazníkem je Armáda ČR. V roce 2020 PRABOS dokonce šila boty pro švýcarskou armádu, která má jiné standardy a strojírenské požadavky na přesnost šití a celkově je velmi náročná na kvalitu zpracování. Ve stejném roce také vyhráli v tendru české policie, které budou dodávat zásahovou a vycházkovou ob

Představení firmy Prabos a jejich produktů

Historie a dnešní výroba bot ve firmě Prabos (ENGLISH)


Tyto boty jsou vyráběné pro ty nejtěžší podmínky jak při cestování, tak v práci. Mottem firmy, která začala vyrábět obuv již v roce 1860, je "Tradice nás zavazuje".

ZDROJ: https://prabos.cz/cs/