S ponožkobotami Skinners, které brněnský právník Petr Procházka vymyslel a navrhl, boduje v celém světě a svůj nápad vyváží do 113 zemí…

Nápad na obutí, které v sobě spojuje pružnost a skladnost ponožek s odolností boty, přišel během cestování po Norsku. Zjistil, že ačkoliv spousta outdoorového vybavení existuje v prostorově úsporné verzi, náhradní boty zabírají třetinu sbaleného batohu.

Na začátku roku 2015 začal experimentovat s různými druhy úpletu a hlavně s materiálem, který chodidlo ponožky zpevní natolik, aby se v nich dalo chodit i po ostrých kamenech. Způsob, jakým ponožkoboty Skinners vznikají, Petr Procházka tají.

ponozkoboty skinners blog cesky vyrobce

„Na výrobě se podílejí čtyři podniky z různých odvětví průmyslu. Při vývoji dalo hodně práce jednotlivé technologie zkombinovat a inovovat tak, aby byl produkt ve výsledku co nejjednodušší a zároveň dostatečně odolný,“ popsal vývoj. 

Rozjet výrobu ve velkém se Procházkovi a jeho přítelkyni podařilo díky kampani na sbírkovém portále Hithit, kde se projekty uchází o přízeň koncových zákazníků. Nabídli své ponožkoboty lidem a plánovali na výrobu maximálně dvou stovek párů vybrat 90 tisíc korun. Lidé si ale objednali 1000 kusů ponožkobot a začínající společnosti poslali přes půl milionu korun.

„To nám ukázalo, že jsme vymysleli životaschopný produkt, o který mají lidé zájem. Vyřízení první tisícovky objednávek do Vánoc 2015 jsme museli zvládnout s přítelkyní sami dva. Hned v roce 2016 jsme začali jednat s prvními obchody a rozhodli jsme se otestovat i zájem v zahraničí,“ uvedl Procházka.

V létě 2016 spustili kampaň na americkém sbírkovém portále Kickstarter. Opět s umírněným cílem - získat 10 až 20 tisíc dolarů, i když optimisticky doufali ve 150 tisíc dolarů (asi 3,4 milionu korun). „Lidé si během jediného měsíce objednali 17 000 párů do 80 zemí světa. Kampaň vynesla 640 tisíc dolarů (cca 14 milionů korun),“ vzpomíná na úspěch Petr Procházka.

Za celý loňský rok firma vyrobila 85 000 párů ponožkobot a ztrojnásobila obrat z roku 2016 na 52 milionů korun. Koupit si je mohou lidé nyní ve 113 zemích světa.  (zdroj: blesk.cz

skinners blog cesky vyrobce

Aby vydržely stovky kilometrů, byly flexibilní a zároveň lehké, vyvinuli a panentovali pro boty Skinners speciální technologii. Ta spojuje svobodu a pohodlí ponožek se základní ochranou obuvi do jednoho produktu. Odolný materiál ze švédských polymerů, technologie bez použití jakýchkoli lepidel a třívrstvý a pružný úplet vám tak nabízí maximální pohodlí i ochranu. Skinners jsou vyráběny v České republice z prvotřídních materiálů a podrobené důkladné kontrole. Odolný materiál neobsahuje žádné ftaláty, dokonce není spojen ani lepidlem nebo švy. Výsledkem je produkt šetrný k životnímu prostředí, který lze prát v pračce.

skinners ponozkoboty blog cesky vyrobce